top of page

Ο ΠΟΚ ΞΑΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

Ο ΠΟΚ, για 6η συνεχόμενη χρονιά, στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδος, καθώς στον τελικό επικράτησε του ΑΟΚ με σκορ 3-0. Σκόρερ οι Πρίφτης, Μηνάς και Jensen. Ο αγώνας χαρακτηρίστηκε από δύναμη και πάθος και διεξήχθει μέσα σε αθλητικά πλαίσια. Η ομάδα μας κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό και καθόλη την διάρκεια του αγώνα και τα γκολ σημειώθηκαν το τελευταίο 20λεπτο. Στο φετινό ΠΠΠΚ, όλοι οι παίκτες έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, με μπροστάρηδες τους παλαιότερους Πρίφτη, Μάγκο, Στογιαννίδη και Μηνά. Στα αξιοσημείωτα του φετινού πρωταθλήματος, ότι αγωνίσθηκαν και οι προερχόμενοι από την ακαδημία 16χρονοι Σχοινάς, Καλαμιώτης και Τσεκούρας. Ευχαριστούμε τον Γενικό Αρχηγό Μανώλη Καντεράκη, τους εφόρους Βασίλη Πλακιά κ Νίκο Αναστασόπουλο και τον φυσικοθεραπευτή Αρτίνο Σταμπολιάν. Τώρα το μυαλό όλων μας, στην Δανία (9-13 Μάη) για το Deaf Champions League. Ευχόμαστε όλοι να είναι υγιείς και δυνατοί.

Για να δείτε φωτογραφίες από τον τελικό πατήστε πάνω στην φωτογραφία!