top of page

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 12.5.2016

Κρίμα και άδικο…Η ομάδα μας έχασε 4-3 στα πέναλτι από την αγγλική Σεν Τζονς (Αρσεναλ) και δεν κατάφερε να προκριθεί στον μεγάλο τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ Κωφών που διεξάγεται στο Ααρχους της Δανίας. Στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 με γκολ που σημειώθηκαν από το α’ ημίχρονο. Οι Αγγλοι προηγήθηκαν στο 10’, αλλά ο ΠΟΚ απάντησε γρήγορα με εύστοχο πέναλτι του Καναβόγιαννη έξι λεπτά αργότερα. Ο διαιτητής ανέχθηκε το πολύ σκληρό εώς και αντιαθλητικό παιχνίδι των αντιπάλων, οι οποίοι χρησιμοποιούσαν όλα τα μέσα για να επιβληθούν στον αγωνιστικό χώρο. Οσον αφορά το ματς δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας και φάνηκε από νωρίς ότι όλα θα ξεκαθαρίσουν στα πέναλτι. Εκεί η ομάδα μας στάθηκε άτυχη, αφού έχασε δύο πέναλτι με τους Καναβόγιαννη, Μηνά με αποτέλεσμα να ηττηθεί τελικά με 4-3. Για τον ΠΟΚ ευστόχησαν οι Αμίρ, Μπαλής και Χοσάμ. Αύριο στις 10 το πρωί (11 ώρα Ελλάδας) η ομάδα μας θα διεκδικήσει κόντρα στην Ουέλβα την τρίτη θέση της διοργάνωσης.