top of page

⚽️ C.D.S HUELVA - P.O.K. | 11 Μαϊου | ⚽️

👋🏻 0 - 2 👋🏻 Περάσμε στον ‪#‎Ημιτελικό‬

Επίδειξη δύναμης έκανε ο ΠΟΚ στο σημερινό παιχνίδι με την C.D.S HUELVA την οποία νίκησε 0-2 στο δεύτερο ματς της τελικής φάσης του ‪#‎ChampionsLeague‬ Κωφών που διεξάγεται στο Αάρχους της Δανίας. Στο α' ημίχρονο η ομάδα μας παρότι παρατάχθηκε με απουσίες στη βασική 11αδα είχε τον έλεγχο του αγώνα και απείλησε 1-2 φορές την αντίπαλη εστία σε αντίθεση με την Ουέλβα που προσπαθούσε πρώτα να διατηρήσει το μηδέν στην άμυνα και μετά να επιτεθεί. Η ομάδα μας έγινε πιο επιθετική στο β' ημίχρονο και το μόνο που έλειπε ήταν το γκολ. Τελικά ήρθε στο 53' με πλασέ του Hossam ο οποίος νωρίτερα είχε χάσει τεράστια ευκαιρία από πολύ κοντά, ενω ο ίδιος παίκτης "σέρβιρε" στο 63' έτοιμο γκολ στον Καναβογιάννη που δεν δυσκολεύτηκε να κανει το 0-2. Αντίπαλος του ΠΟΚ στα ημιτελικά της διοργάνωσης θα είναι αύριο στις 15:00 (ώρα Δανίας). ‪#‎DCL‬ ‪#‎DCL2016‬ ‪#‎Denmark‬ ‪#‎POK‬ ‪#‎ΠΟΚ‬